Değişmeyen tek şey değişimdir!

Selay Demiray  Kimdir?

Eski millet vekilimiz Mustafa Sezai Demiray’ın torunu olarak dünyaya gelen SD’nin çok yönlü bir kişiliği olacağı daha okul yıllarından belliydi…

Etrafındakiler onu ilk olarak bale gösterilerinde izlediler.   Sonra en sevdiği, taraftarı olduğu spor klübünün yüzme okulunda…   Ardından okulunun “Modern Dans”  takımındaki Türkiye dereceleriyle…  Üniversiteye hazırlanırken Latin Danslarını da ihmal etmedi. Üniversite yıllarında ise Tango ile tanıştı. Kişisel Gelişim kitaplarını okumaya başladığında yaşı 16’ydı, Romanlar onu mutlu etmiyordu artık…

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde İktisat bölümünde okurken yaz tatillerini Otomotiv sektöründe satış yaparak ve bir yaz tatilini de Nestle Gıda firmasında Tedarik Zinciri Departmanında staj yaparak değerlendirdi.

2003 yılında İktisat bölümünden mezun olduktan sonra bir grup şirketinde Satış bölümünde profesyonel iş hayatına başladı.   Ocak 2005’te Hürriyet Gazetesi bünyesinde Medya ile tanıştı. O yıllarda baskıda olan Referans Gazetesi’nde “Kurumsal Satış Temsilcisi” olarak sıcak satış, soğuk satış ve telefonla satış tecrübelerini de kazanırken şu eğitimleri aldı:

– Sunuş Teknikleri,

– Hızlı Okuma Teknikleri,

– Medya Planlama/Veri Kaynaklarının Kullanımı,

– Telefonda Etkin İletişim Teknikleri,

– Müzakere Becerileri,

– Temel Pazarlama Yönetimi,

– Etkin İlişki Yönetimi ve Satış,

– Rapor Yazma Teknikleri Eğitimi,

– Yaratıcı Düşünce Problem Çözme Karar Verme Eğitimi.

Yaşıtları zamanlarını eğlence, alış-veriş ve evlilik odaklı harcarken, o kendi için en önemli şey olan kişisel gelişime yatırım yapıyordu.

2007 sonlarında Hürriyet bünyesinden ayrılıp, bir sanat galerisinde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalıştı. 2008 Nisan’ında Kenttur Mühendislikte boşalan “Dış Ticaret Sorumlusu”  pozisyonunu değerlendirmek istedi ve görevine faydası olacağını düşünerekten Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümünü de bitirdi.

KOSGEB tarafından düzenlenen “Uluslararası Ticarette Gümrük İşlemleri” eğitimini de almayı ihmal etmedi.

2013 yılında izlediği ikinci Glory’den sonra artık çok sevdiği dövüş sporlarına başlamaya karar verdi ve ölene kadar yapmak istediği “Kickboxing” antremanlarına başladı.   Fazla erkeksi olmaya başladığını farkedince beraberinde Oryantal Dans dersleri de aldı.

Yine de hayatında eksik birşeyler olduğunu düşündüğü için Kamer Anıl ile Yaşam Koçluğu seanslarına başladı. Artan farkındalıkları ile hayatının değişim süreci başlamış oldu.    Artık daha fazla kişiye faydalı olmak, aldığı eğitimleri başkalarıyla da paylaşmak istiyordu.

Ve ICF (International Coaching Federation) ve AC (Association for Coaching) onaylı  “Profesyonel Yaşam Koçluğu” eğitimini de aldıktan bir süre sonra Kenttur’daki 8 yıllık Dış Ticaret ve Satın Alma göreviyle vedalaştı.

O zamana kadar üye olduğu spor salonlarında tanıştığı Pilates ve Yoga derslerinden Yin Yoga branşında uzmanlaşmaya karar vererek Berra Sertel’den Yoga Alliance onaylı 100 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik eğitimini de aldı.

Daha da faydalı olabilmek adına önce Reiki 1 ve ardından Reiki 2 uyumlaması da almıştır.   Seansları arasında gerekli gördüğünde ve/veya talep edildiğinde, 2 defa eğitimini aldığı EFT Tekniklerini de (Emotional Freedom Technics) kullanmaktadır.

Türkiye Muay Thai Federasyonu 9 Kahverengi-Beyaz Prajeat ve Türkiye Kickboks Federasyonu’na bağlı Koyu Kahverengi kuşak sahibi sporcu olan Selay Demiray’ın hobileri arasında (tabi ki ) Kişisel Gelişim kitapları okumak, seyahat etmek,  “Poligonda” silah talimi yapmak, Hapkido , Krav Maga gibi tüm dövüş ve savunma sporlarını araştırıp öğrenmek, Latin ve Oryantal Dansları, Okçuluk, Bisiklete ve Ata Binmek de yer almaktadır.

Aynı zamanda 2023  yılına kadar geçerli “Silahlı Özel Güvenlik” kimliğine sahip Yakın Koruma olarak da çalışmakta, 2018 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma bölümünde okumaktadır.

Nefes”    ve   “Bioenerji”  eğitimlerini de tamamladıktan sonra halen “Koçlukta Oyunlaştırma”, “Mindfullness”, … gibi kişisel ve profesyonel gelişim üzerine eğitimler almaya devam etmektedir.

*Tüm bu eğitimleri Türkiye’nin en iyi eğitimcilerinden alabildiği için çok şanslıydı!

Patenti Spica Yaşam ve Danışmanlık’a ait olan “Fit Nefes” eğitimi ile Nefes ve Bilinçaltı değişim ve dönüşümü “Holoterapi” konularında da uzmanlaşma çalışmalarına devam etmiştir.

30-31 Mart ve 1 Nisan 2019 tarihlerinde Türkiye’ye gelen Dünya Nefes Hareketini başlatan Breath Master Dan Brule‘nin 3 günlük seminerine katılarak, 2020 yılında artık dünya çapındaki Nefes, Yoga, Meditasyon ve Kişisel Gelişim Uzmanlarını seminerlerine ve eğitimlerine katılarak, (yaşanan Korona Pandemisi nedeniyle) internet üzerinden takip etmeye başlamıştır.

2019 yılı sonlarına doğru, aldığı tüm eğitimleri birleştirdiği “Ruhsal&Bedensel Denge” (RBD) ve “Emotional BioDinamic Breath” (EBB) çalışmalarına yoğunlaşıp seanslarını bu konularda Danışmanlığa dönüştürerek Türkiye’de ilk ve tek bu hizmeti veren kişiye dönüşmüştür.

S.D. ait 2023 yılı itibariyle E-Devletten Sorgulanabilir Belgeler:

Anadolu Üniversitesi / İ.İ.B.F. / İktisat – 12.09.2003,

Anadolu Üniversitesi / A.Ö.F. / Dış Ticaret – 12.09.2011,

Anadolu Üniversitesi / A.Ö.F. / Özel Güvenlik ve Koruma – 09.07.2020,

İstanbul Üniversitesi / S.E.U.A.M. / Değerler Eğitimi Eğitmenliği Sert. Prog.

İstanbul Üniversitesi / S.E.U.A.M. / Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı,

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / S.E.M. / Çekim Yasası Eğitimi,

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / S.E.M. / Doğum Koçluğu Eğitimi,

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / S.E.M. / Siyaset Koçluğu Eğitimi,

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / S.E.M. / 1.Seviye Prof. Yakın Koruma Eğitimi,

Gedik Üniversitesi / S.E.U.A.M. / Mindfulness Eğitimi,

Gedik Üniversitesi / S.E.U.A.M. / İlişki Koçluğu Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Aile Koçluğu Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Regresyon Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Sarkaç Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Biyoenerji Uygulayıcı Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Meditasyon Koçluğu Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / E.F.T. (Duygusal Özgürleşme Tekniği) Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Diksiyon ve Hitabet Eğitimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Yaşam Koçluğu,

Gebze Teknik Üniversitesi / Spor Performans Analizi Eğitmenliği,

Gebze Teknik Üniversitesi / Nefes Terapisi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Stres ve Zaman Yönetimi,

Gebze Teknik Üniversitesi / Yönetici Koçluğu,

Kadıköy Erenköy Z. Halk Eğitim Merkezi / Makyaj Yapma Teknikleri 2018,

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / Kalıcı Makyaj Eğitimi 2019,

İletişim (WhatsApp) : 0 532 374 00 54

E-posta : selay@selaydemiray.com