Değişmeyen tek şey değişimdir!

Sıkça Sorulan Sorular

KOÇLUKLA İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

  1. Koç bana nasıl yardımcı olabilir ki ? Ne mesleğim ne de yaşantım hakkında hiç bir fikri yok.

Biley taşı, bıçağı biler ve keskinleştirir ancak kendisi bir bıçak değildir. Yani bıçağı daha iyi bir bıçak  yapmak için bıçağa gerek yoktur. Doğru zamanda doğru yerde doğru hareketleri yapmak gerekir. Tıpkı biley taşı gibi.

  1. Arkadaşlarım iyi günümde kötü günümde her zaman yanımda. Tanımadığım bir koçla neden paylaşımda bulunayım?

Hayatın idamesi konusunda dost tavsiyeleri yeterli olsaydı, çevremiz hedeflerini belirlemiş, stratejilerini geliştirmiş, başarıya odaklanmış insanlarla dolup taşar, mutsuz tek bir insan kalmazdı.

Başkalarından alınan fikirler, başkasından  ödünç alınmış elbise gibidir.  Ya kolu uzundur, ya boyu kısadır. En iyisi kendi ölçülerinize uygun elbisedir. Bir koç size, kendi üzerinize uygun elbise dikmeniz konusunda yardımcı olur.

*Unutmayın; arkadaşların tavsiyeleri yeterli olsaydı, dünyada hayallerini gerçekleştirmemiş bir tek insan bile kalmazdı.

  1. Psikolojik Danışman / Psikiyatrist bana daha fazla yardımcı olmaz mı ?

Geçmişinizle ilgili sorunlarınız (çocukluk, ailevi vb.) geleceğinizi karartıyorsa elbette fayda sağlar. Ancak geçmişinizle ilgili belirgin psikolojik bir  sorununuz yok ve geleceğinizle  ilgileniyorsanız koçlar bu iş için vardır.

  1. Neden bir koçla çalışayım ?

Herkes spor yapar, ancak bir antrenörle spor yapanlar profesyonel olurlar ve hedeflerine daha kolay ulaşırlar.  Herkes küçük bir tekne ile kıyılarda kaptanlık yapabilir. Ancak herkes okyanusların fırtınalı ve tehlikeli sularında kaptanlık yapamaz.  Siz de bir koçla paylaşımda bulunarak kendi yaşam geminizin kaptanlığını yaparken amatör değil profesyonel olma yolunda önemli bir adım atarsınız.

DİĞER SORULARINIZ:

  1. Selay hanım neden sürekli eğitim alıyorsunuz ? 

Bilgi öğrendikçe biten birşey değildir. Gelişen dünyada her gün yeni keşifler olmakta, özellikle bilinçaltımız ve beynimizin çalışma şekli hakkında… Ve herkesin birbirinden öğreneceği bilgiler mutlaka vardır. Bununla birlikte tek bir teknik veya tek bir öğreti karşınıza gelen kişiye yardımcı olamayabilir. Danışanlarımıza her konuda destek verebilmek için her konuda bilgi sahibi olunmalı, sürekli kitap okumalı, araştırma yapılmalı ve karşımıza çıkan eğitimler sorgulanıp alınmalıdır bence 😉

[pwebcontact id=1]

Bize ulaşmak için;

İletişim : 0 (532) 374 00 54 & E-posta : selay@selaydemiray.com