Değişmeyen tek şey değişimdir!

Yin Yoga

YİN YOGA

Yoga temelde yaşam enerjisidir. Omurga ve çakralar boyunca akar, ellere, ayaklara, iç organlara olmak üzere bedenimizin her noktasına dağılır. Yin ve Yang kavramları temelde, doğa ve evrendeki herşeyin karşıtlık ilişkileri içinde yürüdüğünü söyler. Yin enerji durağan olan enerjidir, Yang ise hareketli olan enerjidir. Şifa için vücudumuzda bu ikisi arasında denge sağlanması gerekir. Günümüzde yaşamımız o kadar hızlı akıyor ki, durup dinlenmek, bedenimize durağan pozlarda gevşemeyi hatırlatmak çok önemli. Yin Yoga işte tam bu noktada hayatı dengelemek için devreye girer, bize durmayı öğretir. Yin Yoga aktif değildir. Bedenin sınırlarını zorlamaz.

Yin Yoga, sınırlarımızla oynamak, hareketsiz kalmak ve pozu bir süre tutmak olarak özetleyebileceğimiz prensiplere dayanır. Pozlarda kalabilmek, durabilmek ve bedeni tamamen gevşetip akışına “bırak”abilmek aşırı hareketli hayatımızı dengelememizi sağlar.

Omurga, bel ve eklem sağlığı için çok faydalıdır.

Düzenli Yin Yoga çalışanlarda 5cm’e kadar boy uzaması görülmüştür.

Bedenimiz pozun şifasına 3 dakika sonra ulaşmaya başladığından her pozda en az 3 dakika en fazla 20 dakika kalınır.

(Bu zaman zarfında, matın üzerinde, bedenin ve ruhun verdiği tepkiler aslında bizim hayata karşı verdiğimiz tepkileri yansıtır.)

Tüm Yang Yoga tarzlarında bedende çalıştırılan bölgeler ağırlıklı olarak kaslardır. Yin Yoga da ise öncelikli olarak bağ dokulardır. Bu sayede kişinin boyunda 3 ile 5 cm’e kadar uzama da görülebilmektedir.

*Bedeninizdeki değişim,  diğer spor dallarına göre daha yavaş gerçekleşir  ama   kalıcıdır!

*Bazı insanlar hareketli bir şekilde deşarj olurken bazıları daha durgun şekli tercih eder. Hareketi tercih edenlere Kickboxing  derslerimi tavsiye ediyorum.

Her yaş için uygundur.

[pwebcontact id=1]

Bize ulaşmak için;

İletişim : 0 (532) 374 00 54 & E-posta : selay@selaydemiray.com